Shopify av SYNKA+ icon
Smart koppling

Shopify av SYNKA+

5.0(30 st)
101-200 företag använder

Synka Fortnox med Shopify av SYNKA+

SYNKA+ har en färdig koppling mellan affärssystemet Fortnox och Shopify som automatiserar allt mellan systemen som gör att det sköts sömlöst och sparar enormt mycket tid för redovisningskonsult samt kunden.

Mer information

  • Ni kan synka priser + lager smidigt.

  • Stöd för att hantera OSS-försäljning (One Stop Shop).

  • Göra avprickningar automatiskt exempelvis mot Shopify Payments utbetalningar där Klarna och fler betalningsalternativ finns.

  • SYNKA+ har även stöd för returer, delreturer och justering av belopp på lagda ordrar av kund.

  • Behöver du gå tillbaka i bokföringen för att synka ordrar tidigare månader? SYNKA+ har stöd för detta, hör av dig, så berättar vi mer.

  • Noggrann on-boarding process för att kontrollera allt blir rätt från början enligt leveransprojekt.

  • Support via telefon och mail.

Så fungerar kopplingen med Fortnox

Ni kan förvänta er att det skapas upp:

  • Produkter

  • Ordrar

  • Kunder

  • Kundfakturor

  • Verifikationer

  • Lagersaldo

  • OSS (One Stop Shop) underlag

När det görs en retur i Shopify, så skapas det upp en kreditfaktura i Fortnox för ordern exempelvis utan extra kostnader för det flödet. Saknar du inställningar i flödet? Hör av dig, så löser vi det. Plattformen är skalbar och går att växa med dig som E-handlare.

Läs mer på KodAkuten AB's hemsida

Betyg på Shopify av SYNKA+

Företag utan anställda
måndag 12 juni 2023
Företag med 1-4 anställda
måndag 12 juni 2023
Företag med 5-9 anställda
måndag 12 juni 2023
Minimera risken för fel
Minimera risken för fel

Integrationslicensen ingår i våra paket för företagare, så att du kan underlätta ditt företagande genom att koppla externa system till Fortnox.

Men hur går det till? Jo, systemen skickar information – till exempel underlag för bokföringen och faktureringen – mellan varandra. Du slipper dubbelregistrering och sparar tid. Och inte minst: du minimerar risken för fel.